fbpx

Chceme hezčí svět pro nás i pro generace, které teprve přijdou

S respektem k historii restaurujeme staré objekty a ty nové děláme krásnějšími. Budujeme nadšenou komunitu okolo oboru uměleckého štukatérství a přidružených řemesel. Náš tým je plný mladých lidí, kteří svou energií přispívají k zachování tradičního řemesla. Sdílíme zázemí, ve kterém se mohou lidé rozvíjet a vytváříme prostor pro rozkvět umění, myšlenek i hodnot.

Slovo zakladatele

Mladí lidé jsou budoucnost řemesel.

Vyučil jsem se jako jediný absolvent v ročníku na uměleckořemeslné škole v Podkovářské ulici. Po dokončení studií mi bylo jasné, co je mým úkolem – podílet se na rekonstrukcích historických domů, které patří ke klenotům naší země, a předávat svoje nadšení i znalosti dalším lidem.

„Firmu Oliver Braun jsem založil s touhou navrátit tradičním řemeslům jejich prestiž a probudit u mladé generace zájem o umělecké štukatérství.“

Historie

Značka se začala formovat už v roce 2006, kdy se její zakladatel Oliver Braun přihlásil na uměleckořemeslnou střední školu. Nadchl ho obor štukatérství, a proto se rozhodl dál zdokonalovat v řemesle a následně s ním i podnikat.

V roce 2015 se Oliver Braun začal naplno zaměřovat na umělecké štuky. Firma postupně rostla a nabývala na počtu odborníků díky výuce učňů, rekvalifikaci a náboru absolventů z vysokých škol s uměleckým zaměřením. Ke konci roku 2019 firma zaměstnávala přibližně 60 řemeslníků.

Firma Oliver Braun se stala špičkou v oboru na českém trhu zejména díky tomu, že se snaží zachránit štukatérské řemeslo jako takové. Oliver vyučuje na uměleckořemeslné střední odborné škole, která má jako jediná ve svých osnovách obor: Umělecký štukatér.

Oliver Braun dále vzdělává absolventy, motivuje profesionály a rekvalifikuje pracovníky z dalších řemeslných oborů.

Spolupracujeme

Right Menu Icon