Chceme hezčí svět pro nás i pro generace, které teprve přijdou

Věnujeme se uměleckému štukatérství, výzdobě interiérů a rozvoji tradičního řemesla. Restaurujeme kulturní památky a pečujeme o jejich krásu. Držíme se všech dochovaných střípků historie, abychom zachovali vzhled původní architektury.

Slovo zakladatele

Mladí lidé jsou budoucnost řemesel.

Vyučil jsem se jako jediný absolvent v ročníku na uměleckořemeslné škole v Podkovářské ulici. Po dokončení studií mi bylo jasné, co je mým úkolem – podílet se na rekonstrukcích historických domů, které patří ke klenotům naší země, a předávat svoje nadšení i znalosti dalším lidem.

„Firmu Oliver Braun jsem založil s touhou navrátit tradičním řemeslům jejich prestiž a probudit u mladé generace zájem o umělecké štukatérství.”

Historie

Značka se začala formovat už v roce 2006, kdy se její zakladatel Oliver Braun přihlásil na uměleckořemeslnou střední školu. Nadchl ho obor štukatérství, a proto se rozhodl dál zdokonalovat v řemesle a následně s ním i podnikat.

V roce 2015 se Oliver Braun začal naplno zaměřovat na umělecké štuky. Firma postupně rostla a nabývala na počtu odborníků díky výuce učňů, rekvalifikaci a náboru absolventů z vysokých škol s uměleckým zaměřením. Ke konci roku 2019 firma zaměstnávala přibližně 60 řemeslníků.

Firma Oliver Braun se stala špičkou v oboru na českém trhu zejména díky tomu, že se snaží zachránit štukatérské řemeslo jako takové. Oliver vyučuje na uměleckořemeslné střední odborné škole, která má jako jediná ve svých osnovách obor: Umělecký štukatér.

Oliver Braun dále vzdělává absolventy, motivuje profesionály a rekvalifikuje pracovníky z dalších řemeslných oborů.

Náš vedoucí tým

S respektem k historii restaurujeme staré objekty a ty nové děláme krásnějšími. Budujeme nadšenou komunitu okolo oboru uměleckého štukatérství a přidružených řemesel. Náš tým je plný mladých lidí, kteří svou energií přispívají k zachování tradičního řemesla. Sdílíme zázemí, ve kterém se mohou lidé rozvíjet a vytváříme prostor pro rozkvět umění, myšlenek i hodnot.

Oliver Braun

Generální ředitel, jednatel

Vystudovaný štukatér, zakladatel firmy, ředitel, vizionář, pedagog a technolog v jedné osobě. Oliver firmu založil před 12 lety a od té doby je jeho hlavní misí rozvoj tohoto tradičního řemesla a navrátit mu jeho prestiž.

Filip Javůrek

Obchodní manager

Obchodní manažer se zkušenostmi jak z českého, tak zahraničního trhu. Několik let byl na vedoucích manažerských pozicích v Sydney. Má zkušenosti s HR pozicemi, a s tím souvisí i jeho excelentní komunikační schopnosti. Právě na něj se obracejte s Vašimi poptávkami.

Petra Štěpánová

Fakturantka

Veškeré finanční záležitosti a transakce projdou rukou naší specialistky na finance. Petra má za sebou dlouhou praxi jako ekonomka staveb a finanční controller.

MFA Vendula Fabiánová

Online marketing

Výtvarnice a šperkařka s několikaletou praxí a studiem v zahraničí. Díky svým zkušenostem s fotografií, grafickým designem a prezentací v online světě má na starosti právě online prezentaci firmy.

Ing. Michal Hyben

Projektový manažer

Vystudovaný inženýr ČVUT, který připraví Váš projekt od kalkulace, návrhu technologií, materiálů až po odborný dohled realizace.

MgA. Jiří Hovorka

Vedoucí dílen

Vystudovaný sochař a grafik, odborník na práci se sádrou, formy a odlévání. Specialista na modelaci nových prvků a soch. Vytváří návrhy výzdob do interiérů. Vede dílenskou výrobu a tým lidí, kteří vytváří jednotlivé štukové prvky na všechny naše realizace.

MgA. Vojtěch Jakimiv

Vedoucí stavby

Vystudovaný sochař. V oboru pracuje od roku 2013 a podílel se například na rekonstrukci v Plasech, Kláštera premonstrátů Teplá, restaurování komplexu poutního místa Svatá hora Příbram a dalších. Na řemesle má rád práci s materiály a hmotou po vzoru starých mistrů.

BcA. Metoděj Žák

Štukatér

Vystudovaný sochař a štukatér. S naší firmou spolupracuje od roku 2016 a podílel se na zakázkách jako restaurování figurálních a psaníčkových sgrafit na zámečku Červený dům v České Lípě, na rekonstrukci celého bloku budov Parlamentu ČR na Malé Straně, nebo na kompletní interiérové štukové výzdobě soukromého zámečku a mnoho dalších. Ve firmě vedl jedny z největších realizací a velký tým lidí.

Jan Žižka

Vedoucí stavby

Vyučený štukatér s 20-ti letou praxí především v zahraničí, malíř a výtvarník. Od zednických a tesařských prací, kamenictví, štukatérství, umělecké štukatérství až po písmomalířství. Jan je také malíř a jeho olejomalby jsou v mnoha sbírkách po celém světě.

Marie Vítová, Dis

Restaurátorka maleb

Restaurátorka, specialistka na nástěnné malby. S naší firmou spolupracuje už od roku 2016 a mezi její malířské práce ve spolupráci s námi patří například zámecká kaple a Rytířský sál na Zámku Brandýs nad Labem, restaurování psaníčkových a figurálních sgrafit zámečku Červený dům v České Lípě aj. Nejnovější velká realizace je rekonstrukce secesní malby od Josefa Fanty ve Velkém sále Hlavního nádraží Praha.

+ dalších cca 50 kolegů, spolupracujících řemeslníků a umělců

Spolupracujeme

Right Menu Icon